‘Thor: Ragnarok’ og ‘Wonder Woman’ nominert til Critics’ Choice Awards
Nominasjonene til Critics Choice Awards har blitt sluppet og har fans favorittutfordrer, inkludertWonder Woman, Logan og Thor: Ragnarok.
Drømmedamahar mottatt nominasjoner for beste kostymedesign og beste visuelle effekter. Storfilmen DC-filmen vil også være en stor kandidat til prisen for beste actionfilm.
Beste actionfilm-kategorien i år huser ogsåLogan, Baby Driver, Thor: Ragnarok og War for the Planet of the Apes.
Patrick Stewart og Dafne Keen mottok nominasjoner i kategoriene henholdsvis Beste mannlige birolle og Beste unge skuespiller/skuespillerinne for sine prestasjoner iLogan.
Sjekk ut hele listen over nominerte nedenfor!
FILMNOMINERINGER FOR DEN 23 rd ÅRLIGE KRITIKERS VALGPRISER
BESTE BILDE
Den store syke
Ring meg ved ditt navn
Den mørkeste timen
Dunkirk
Florida-prosjektet
Kom deg ut
marihøne
Posten
Vannets form
Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri
BESTE SKUESPILLER
Timothée Chalamet – Ring meg ved ditt navn
James Franco - The Disaster Artist
Jake Gyllenhaal – Sterkere
Tom Hanks – The Post
Daniel Kaluuya – Kom deg ut
Daniel Day-Lewis – Fantomtråd
Gary Oldman - Darkest Hour
BESTE SKUESPILLER
Jessica Chastain – Mollys spill
Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri
Margot Robbie - Jeg, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post
BESTE SKUESPILLER
Willem Dafoe – Florida-prosjektet
Armie Hammer – Call Me By Your Name
Richard Jenkins – The Shape of Water
Sam Rockwell - Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri
Patrick Stewart – Logan
Michael Stuhlbarg - Call Me by Your Name
BESTE SKUESPILLERE
Mary J. Blige – Mudbound
Hong Chau – Nedbemanning
Tiffany Haddish – Jentetur
Holly Hunter – Den store syke
Allison Janney - Jeg, Tonya
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water
BESTE UNGE SKUESPILLERE/SKUESPILLE
Mckenna Grace – Begavet
Dafne Keen – Logan
Brooklynn Prince - Florida-prosjektet
Millicent Simmonds – Wonderstruck
Jacob Tremblay – Wonder
BESTE SKØYENDE ENSEMBLE
Dunkirk
marihøne
Gjørmebundet
Posten
Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri
BESTE REGISSØR
Guillermo del Toro – The Shape of Water
Greta Gerwig – Lady Bird
Martin McDonagh - Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri
Christopher Nolan – Dunkirk
Luca Guadagnino – Ring meg ved ditt navn
Jordan Peele – Kom deg ut
Steven Spielberg – The Post
BESTE ORIGINAL MANUS
Guillermo del Toro og Vanessa Taylor – The Shape of Water
Greta Gerwig – Lady Bird
Emily V. Gordon og Kumail Nanjiani – The Big Sick
Liz Hannah og Josh Singer – The Post
Martin McDonagh - Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri
Jordan Peele – Kom deg ut
BEST TILPASSET MANUS
James Ivory - Call Me by Your Name
Scott Neustadter og Michael H. Weber – The Disaster Artist
Dee Rees og Virgil Williams - Mudbound
Aaron Sorkin - Mollys spill
Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky – Wonder
BESTE KINEMATOGRAFI
Roger Deakins – Blade Runner 2049
Hoyte van Hoytema - Dunkirk
Dan Laustsen – The Shape of Water
Rachel Morrison - Mudbound
Sayombhu Mukdeeprom – Ring meg ved ditt navn
BESTE PRODUKSJONSDESIGN
Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin – The Shape of Water
Jim Clay, Rebecca Alleway - Murder on the Orient Express
Nathan Crowley, Gary Fettis - Dunkirk
Dennis Gassner, Alessandra Querzola – Blade Runner 2049
Sarah Greenwood, Katie Spencer – Skjønnheten og udyret
Mark Tildesley, Véronique Melery – Phantom Thread
BESTE REDIGERING
Michael Kahn, Sarah Broshar – The Post
Paul Machliss, Jonathan Amos – Babysjåfør
Lee Smith – Dunkirk
Joe Walker – Blade Runner 2049
Sidney Wolinsky – The Shape of Water
BESTE DRAKTDESIGN
Renée April – Blade Runner 2049
Mark Bridges – Fantomtråd
Jacqueline Durran – Skjønnheten og udyret
Lindy Hemming – Wonder Woman
Luis Sequeira – The Shape of Water
BESTE HÅR OG SMINKE
Skjønnheten og udyret
Den mørkeste timen
Jeg, Tonya
Vannets form
Lure på
BESTE VISUELLE EFFEKTER
Blade Runner 2049
Dunkirk
Vannets form
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes
Drømmedama
BESTE ANIMERT FUNKSJON
Forsørgeren
Kokosnøtt
Despicable Me 3
LEGO Batman-filmen
Elsker Vincent
BESTE ACTION FILM
Baby sjåfør
Logan
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes
Drømmedama
BESTE KOMEDIEN
Den store syke
Katastrofekunstneren
Jentetur
Jeg, Tonya
marihøne
BESTE SKUESPILLE I EN KOMEDIE
Steve Carell - Slaget om kjønnene
James Franco - The Disaster Artist
Chris Hemsworth – Thor: Ragnarok
Kumail Nanjiani - Den store syke
Adam Sandler - Meyerowitz-historiene (nye og utvalgte)
BESTE SKUESPILLER I EN KOMEDIE
Tiffany Haddish – Jentetur
Zoe Kazan – Den store syke
Margot Robbie - Jeg, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Emma Stone - Slaget om kjønnene
BESTE SCI-FI- ELLER SKREKKFILM
Blade Runner 2049
Kom deg ut
Den
Vannets form
BESTE FREMLANDS SPRÅK FILM
BPM (slag per minutt)
En fantastisk kvinne
Først drepte de min far
I Fade
Firkanten
Thelma
BESTE SANG
Evermore – Skjønnheten og udyret
Mystery of Love – Ring meg ved ditt navn
Husk meg - Coco
Stå opp for noe – Marshall
This Is Me – The Greatest Showman
BESTE POENG
Alexandre Desplat – The Shape of Water
Jonny Greenwood – Fantomtråd
Dario Marianelli – Darkest Hour
Benjamin Wallfisch og Hans Zimmer – Blade Runner 2049
John Williams - The Post
Hans Zimmer - Dunkirk
TV-NOMINERINGER FOR DEN 23 rd ÅRLIGE KRITIKERS VALGPRISER
Beste dramaserie
American Gods (Starz)
The Crown (Netflix)
Game of Thrones (HBO)
The Handmaid's Tale (Hulu)
Stranger Things (Netflix)
Dette er oss (NBC)
Beste skuespiller i en dramaserie
Sterling K. Brown – This Is Us (NBC)
Paul Giamatti – Billions (Showtime)
Freddie Highmore – Bates Motel (A&E)
Ian McShane - American Gods (Starz)
Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC)
Liev Schreiber – Ray Donovan (Showtime)
Beste skuespillerinne i en dramaserie
Caitriona Balfe - Outlander (Starz)
Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access)
Claire Foy – The Crown (Netflix)
Tatiana Maslany – Orphan Black (BBC America)
Elisabeth Moss - The Handmaid's Tale (Hulu)
Robin Wright – House of Cards (Netflix)
Beste mannlige birolle i en dramaserie
Bobby Cannavale – Mr. Robot (USA)
Asia Kate Dillon – Milliarder (Showtime)
Peter Dinklage – Game of Thrones (HBO)
David Harbor – Stranger Things (Netflix)
Delroy Lindo – The Good Fight (CBS All Access)
Michael McKean – Better Call Saul (AMC)
Beste kvinnelige birolle i en dramaserie
Gillian Anderson - American Gods (Starz)
Emilia Clarke – Game of Thrones (HBO)
Ann Dowd - The Handmaid's Tale (Hulu)
Cush Jumbo – The Good Fight (CBS All Access)
Margo Martindale – Sneaky Pete (Amazon)
Chrissy Metz – This Is Us (NBC)
Beste komedieserie
The Big Bang Theory (CBS)
Black-ish (ABC)
GLOW (Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Modern Family (ABC)
Patriot (Amazon)
Beste skuespiller i en komedieserie
Anthony Anderson – Black-ish (ABC)
Aziz Ansari – Master of None (Netflix)
Hank Azaria – Brockmire (IFC)
Ted Danson – The Good Place (NBC)
Thomas Middleditch – Silicon Valley (HBO)
Randall Park – Fresh Off the Boat (ABC)
Beste skuespillerinne i en komedieserie
Kristen Bell – The Good Place (NBC)
Alison Brie – GLOW (Netflix)
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Sutton Foster – Younger (TV Land)
Ellie Kemper – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)
Constance Wu – Fresh Off the Boat (ABC)
Beste mannlige birolle i en komedieserie
Tituss Burgess – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)
Walton Goggins – viserektorer (HBO)
Sean Hayes – Will & Grace (NBC)
Marc Maron – GLOW (Netflix)
Kumail Nanjiani – Silicon Valley (HBO)
Ed O'Neill - Modern Family (ABC)
Beste kvinnelige birolle i en komedieserie
Mayim Bialik – The Big Bang Theory (CBS)
Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Betty Gilpin – GLOW (Netflix)
Jenifer Lewis – Black-ish (ABC)
Alessandra Mastronardi – Master of None (Netflix)
Rita Moreno – En dag om gangen (Netflix)
Beste begrensede serie
American Vandal (Netflix)
Big Little Lies (HBO)
Fargo (FX)
Feide: Bette og Joan (FX)
Gudløs (Netflix)
The Long Road Home (National Geographic)
Beste film laget for TV
Flint (livstid)
Jeg er Elizabeth Smart (livstid)
The Immortal Life of Henrietta Lacks (HBO)
Sherlock: The Lying Detective (PBS)
The Wizard of Lies (HBO)
Beste skuespiller i en film laget for TV eller begrenset serie
Jeff Daniels – Godless (Netflix)
Robert De Niro – The Wizard of Lies (HBO)
Ewan McGregor – Fargo (FX)
Jack O'Connell - Godless (Netflix)
Evan Peters - American Horror Story: Cult (FX)
Bill Pullman – The Sinner (USA)
Jimmy Tatro – American Vandal (Netflix)
Beste skuespillerinne i en film laget for TV eller begrenset serie
Jessica Biel – The Sinner (USA)
Alana Boden – I Am Elizabeth Smart (Lifetime)
Carrie Coon – Fargo (FX)
Nicole Kidman – Big Little Lies (HBO)
Jessica Lange – Feud: Bette and Joan (FX)
Reese Witherspoon – Big Little Lies (HBO)
Beste mannlige birolle i en film laget for TV eller begrenset serie
Johnny Flynn – Genius (National Geographic)
Benito Martinez – American Crime (ABC)
Alfred Molina – Feud: Bette and Joan (FX)
Alexander Skarsgård – Big Little Lies (HBO)
David Thewlis – Fargo (FX)
Stanley Tucci – Feud: Bette and Joan (FX)
Beste kvinnelige birolle i en film laget for TV eller begrenset serie
Judy Davis - Feud: Bette and Joan (FX)
Laura Dern – Big Little Lies (HBO)
Jackie Hoffman – Feud: Bette and Joan (FX)
Regina King – American Crime (ABC)
Michelle Pfeiffer – The Wizard of Lies (HBO)
Mary Elizabeth Winstead – Fargo (FX)
Beste talkshow
Ellen (NBC)
Harry (syndikert)
Jimmy Kimmel Live! (ABC)
The Late Late Show med James Corden (CBS)
The Tonight Show med Jimmy Fallon (NBC)
Se What Happens Live med Andy Cohen (BRAVO)
Beste animerte serie
Archer (FX)
Bob's Burgers (FOX)
BoJack Horseman (Netflix)
Fare og egg (Amazon)
Rick og Morty (svøm for voksne)
The Simpsons (FOX)
Beste ustrukturerte virkelighetsserie
Born This Way (A&E)
Ice Road Truckers (historie)
Intervensjon (A&E)
Live PD (A&E)
Kjør med Norman Reedus (AMC)
Teen Mom (MTV)
Beste Structured Reality-serie
Carbonaro-effekten (truTV)
Fixer Upper (HGTV)
The Profit (CNBC)
Shark Tank (ABC)
Undercover Boss (CBS)
Hvem tror du at du er? (TLC)
Beste Reality-konkurranseserie
America's Got Talent (NBC)
hakket (matnettverk)
Dancing with the Stars (ABC)
Project Runway (livstid)
RuPaul's Drag Race (LOGOtv)
The Voice (NBC)
Beste programleder for realityshow
Ted Allen – Chopped (Food Network)
Tyra Banks – America's Got Talent (NBC)
Tom Bergeron – Dancing with the Stars (ABC)
Cat Deeley – Så du tror du kan danse (FOX)
Joanna og Chip Gaines – Fixer Upper (HGTV)
RuPaul – RuPaul's Drag Race (LOGOtv)
The Critic's Choice Awards sendes torsdag 11. januar 2018 på The CW.
Hva synes du om de nominerte? Gi oss beskjed om dine tanker i kommentarene nedenfor!